1 - 6

7 - 10

Clay 11 - 12

International 19

13 - 18

Indoor Courts

Golf Club House

bayrol logo

TEAMS

 RAINBOW GROUP TOURNAMENT 2017

Final standing:
Yellow - 45 points ... 1st
Green - 38 points ... 2nd
Orange - 36 points ... 3rd
Blue - 32 points ... 4th
Red - 29 points ... 5th


RED TEAMBLUE TEAM YELLOW TEAM GREEN TEAM ORANGE TEAM 
Cassar Louis - Attard Inglis SharonGollcher  Frank - Mifsud KarenDelicata Liam - Grech Flores RachelPappalardo Vincenzo - Caruana PaulaChetcuti Adrian - Bugeja Steffi
Degaetano M - Vella MaryanneFarrugia Jerome - Cortis LuciaAnastasi Chris - Gatt AlexiaCamilleri Bowman Jonathan - Cutajar JackieBerman Paul - Allin Jacqueline
Vella Alfred - Muscat MaryPolidano Kyle - Polidano AmyScicluna Paul - Critien NikkiDimech Jevon - Puglisevich JosetteGalea Jean Bernard - Hayes Rebecca
Mifsud Anthony - Cassar JosanneAzzopardi Malcolm  Aline BarryAsciak Michael - Zarb Cousin RosanneFalzon Mario - Scrine CaroleGrech Karl - Arrigo Erika
Abela Marco - Abdilla JessicaWadge Roland - Hayes CarolineSciberras John - Grech Flores LorraineElden David - Elden CarmenScrine Julian - Gable Marianne
Crockford Kevin - Agius CarolRicci Marco - Ricci JudithSullivan Bryan - Agius DebbieHolmin Stefan - Holmin PierinaCutajar Alex - Fersun Onen
Borg M - Cuschieri CMamo Simon - Psaila Savona AnikaGera de Petri Andrea - De Cesare KateChubb Andrew - Borain LisaPuglisevich Adrian - Fenech Close Bernadette
Borg Grech Charles - Cachia Markham MonicaBarry Ernest - Stafrace GabriellaScerri L - Xha Xho DGibbs Brian - Agius SandraCutajar Marcel - Cutajar Moira
Vella Robert - Camilleri Bowman JanaCamilleri Steve - Cristina KarenRossi Simon - Grech Lupi VanessaMercieca P - Ferrante MBorg Godwin - Aquilina Nikki

IMPORTANT:
1. Players are to be available on all evenings of the fixed dates of play.
2. Cost of lights included in entrance fee. Players placed on left of fixtures to supply new/nearly new Wilson balls.  
3. Postponements
i.  For any postponements whereby the organizers are informed more than eight days previous to schedule date, the committee will arrange for an alternative court at no charge.
ii.   In case of any other postponement:  players must book and pay for the court.
In both cases the player postponing must inform partner, opponents and organizers (Ms. Ludguarde Davies – stellizzaregina@yahoo.com, 79062236 or Mr. Jevon Dimech – jevond@onvol.net, 79282951)
POSTPONED GAMES ARE TO BE PLAYED WITHIN 5 OR 6 DAYS FROM THE SCHEDULED DATE. A WALK OVER WILL BE AWARDED TO THE OPPOSING PLAYERS 
WHO WILL NOT SHOW UP FOR THE MATCH (EITHER THE SCHEDULED OR THE POSTPONED MATCH).  NO POSTPONEMENTS ARE ALLOWED ON THE LAST TWO DAYS (23 and 24 October, 2017).
Prizes will be awarded to the 1st and 2nd placed groups.
Enjoy the tournament
FIXTURES
Printable version
Monday - 09/10/17
GREEN TEAMPts.1 set2 setPts.YELLOW TEAMCrt. No.Time
Pappalardo V - Caruana P6-0 6-0 0 w/o Delicata L - Grech Flores R17pm
Camilleri Bowman J - Cutajar J02-63-6 Anastasi C - Gatt A27pm
Dimech J - Puglisevich J06-71-62Scicluna P - Critien N37pm
Falzon M - Scrine C02-6 2-6 Asciak M - Zarb Cousin R18.30pm
Elden D - Elden C7-5 6-3 Sciberras J - Grech Flores L47pm
Holmin S - Holmin P16-0 3-6 Sullivan B - Agius D28.30pm
Chubb A - Borain L0-6 1-6 Gera de Petri A - De Cesare K38.30pm
Gibbs B - Agius S7-6 6-3 Scerri L - Xha Xho D48.30pm
Mercieca P - Ferrante M6-4 2-6 Rossi S - Grech Lupi V58.30pm
 
 8Totals 10 
  
Tuesday 10/10/17
RED TEAMPts.1 set2 setPts.ORANGE TEAMCrt. No.Time
Cassar L - Attard Inglis S6-4 6-2 Chetcuti A - Bugeja S17pm
Degaetano M - Vella M2-6 0-6 Berman P - Allin J18.30pm
Vella A - Muscat M4-6 1-6 Galea J B - Hayes R28.30pm
Mifsud A - Cassar J3-6 6-3 Grech K - Arrigo E27pm
Abela M - Abdilla J6-2 7-6Scrine J - Gable M38.30pm
Crockford K - Agius C6-3 3-6 Cutajar A - Onen F37pm
Borg M - Cuschieri C7-5 6-4 Puglisevich A - Fenech Close B48.30pm
Borg Grech C - Cachia Markham M7-6 4-6 Cutajar M - Cutajar M58.30pm
Vella R - Camilleri Bowman J1 6-26-7 1Borg G - Aquilina N47pm
 10 Totals 
  
Wednesday 11/10/17
BLUE TEAMPts.1 set2 setPts.GREEN TEAMCrt. No.Time
Gollcher F - Mifsud K6-7 4-6 Pappalardo V - Caruana P17pm
Farrugia J - Cortis L0-6 6-4 Camilleri Bowman J - Cutajar J18.30pm
Polidano K - Polidano A6-4 6-1 Dimech J - Puglisevich J27pm
Azzopardi M - Barry A6-3 6-1 Falzon M - Scrine C28.30pm
Wadge R - Hayes C3-6 6-3 Elden D - Elden C38.30pm
Ricci M - Ricci J02-60-62Holmin S - Holmin P48.30pm
Mamo S - Psaila Savona A6-0 6-4 Chubb A - Borain L37pm
Barry E - Stafrace G3-6 3-6 Gibbs B - Agius S58.30pm
Camilleri S - Cristina K2-6 2-6 Mercieca P - Ferrante M47pm
 
Totals10  
  
Thursday 12/10/17
YELLOW TEAMPts.1 set2 setPts.RED TEAMCrt. No.Time
Delicata L - Grech Flores R6-3 7-5 Cassar L - Attard Inglis S18.30pm
Anastasi C - Gatt A6-0 6-0 Degaetano M - Vella M28.30pm
Scicluna P - Critien N6-3 7-5 Vella A - Muscat M17pm
Asciak M - Zarb Cousin R6-4 6-4 Mifsud A - Cassar J27pm
Sciberras J - Grech Flores L6-0 6-0 0 w/o Abela M - Abdilla J38.30pm
Sullivan B - Agius D0-6 0-6 Crockford K - Agius C37pm
Gera de Petri A - De Cesare K6-4 3-6 Borg M - Cuschieri C48.30pm
Scerri L - Xha Xho D6-3 6-3 Borg Grech C - Cachia Markham M47pm
Rossi S - Grech Lupi V6-2 6-2 Vella R - Camilleri Bowman J58.30pm
 15 Totals 
  
Monday 16/10/17
RED TEAMPts.1 set2 setPts.BLUE TEAMCrt. No.Time
Cassar L - Attard Inglis S6-0 6-0 0 w/o Gollcher F - Mifsud K18.30pm
Degaetano M - Vella M16-26-71Farrugia J - Cortis L17pm
Vella A - Muscat M1-6 1-6 Polidano K - Polidano A27pm
Mifsud A - Cassar J3-6 3-6 Azzopardi M - Barry A37pm
Abela M - Abdilla J6-4 3-6 Wadge R - Hayes C28.30pm
Crockford K - Agius C26-3 6-2 Ricci M - Ricci J38.30pm
Borg M - Cuschieri C0-6 0-6 2 w/o Mamo S - Psaila Savona A47pm
Borg Grech C - Cachia Markham M6-2 4-6 Barry E - Stafrace G48.30pm
Vella R - Camilleri Bowman J6-2 6-2 Camilleri S - Cristina K58.30pm
 
 9Totals 
  
Tuesday 17/10/17
ORANGE TEAMPts.1 set2 setPts.YELLOW TEAMCrt. No.Time
Chetcuti A - Bugeja S5-7 5-7 Delicata L - Grech Flores R17pm
Berman P - Allin J7-5 7-6 Anastasi C - Gatt A18.30pm
Galea J B - Hayes R6-4 4-6 Scicluna P - Critien N28.30pm
Grech K - Arrigo E6-4 2-6 Asciak M - Zarb Cousin R27pm
Scrine J - Gable M0-6 0-6 2 w/o Sciberras J - Grech Flores L37pm
Cutajar A - Onen F0 2-6 1-62Sullivan B - Agius D38.30pm
Puglisevich A - Fenech Close B6-1 6-2 Gera de Petri A - De Cesare K48.30pm
Cutajar M - Cutajar M7-6 6-1 Scerri L - Xha Xho D58.30pm
Borg G - Aquilina N4-6 1-6 2Rossi S - Grech Lupi V47pm
 Totals10  
  
Wednesday 18/10/17
GREEN TEAMPts.1 set2 setPts.RED TEAMCrt. No.Time
Pappalardo V - Caruana P4-64-6 Ret Cassar L - Attard Inglis S17pm
Camilleri Bowman J - Cutajar J6-1 6-4 Degaetano M - Vella M18.30pm
Dimech J - Puglisevich J2-6 6-4 Vella A - Muscat M27pm
Falzon M - Scrine C7-6 1-6 Mifsud A - Cassar J28.30pm
Elden D - Elden C7-5 1-6 Abela M - Abdilla J37pm
Holmin S - Holmin P6-2 6-2 Crockford K - Agius C47pm
Chubb A - Borain L7-5 6-4 Borg M - Cuschieri C38.30pm
Gibbs B - Agius S6-0 6-2 Borg Grech C - Cachia Markham M48.30pm
Mercieca P - Ferrante M0-6 0-6 2 w/o Vella R - Camilleri Bowman J58.30pm
 
11 Totals 
  
Thursday 19/10/17
BLUE TEAMPts.1 set2 setPts.ORANGE TEAMCrt. No.Time
Gollcher F - Mifsud K0-6 0-6 2 w/o Chetcuti A - Bugeja S17pm
Farrugia J - Cortis L2-6 2-6 Berman P - Allin J18.30pm
Polidano K - Polidano A77-6 6-3 Galea J B - Hayes R27pm
Azzopardi M - Barry A6-1 5-7 Grech K - Arrigo E28.30pm
Wadge R - Hayes C4-6 3-6 Scrine J - Gable M37pm
Ricci M - Ricci J1-6 6-1 Cutajar A - Onen F38.30pm
Mamo S - Psaila Savona A6-1 6-2 Puglisevich A - Fenech Close B48.30pm
Barry E - Stafrace G6-7 2-6 Cutajar M - Cutajar M58.30pm
Camilleri S - Cristina K5-7 6-3 Borg G - Aquilina N47pm
 Totals11  
  
Monday 23/10/17
ORANGE TEAMPts.1 set2 setPts.GREEN TEAMCrt. No.Time
Chetcuti A - Bugeja S3-6 3-6 Pappalardo V - Caruana P17pm
Berman P - Allin J6-4 6-1 Camilleri Bowman J - Cutajar J18.30pm
Galea J B - Hayes R6-4 3-6 Dimech J - Puglisevich J27pm
Grech K - Arrigo E6-0 6-0 Falzon M - Scrine C28.30pm
Scrine J - Gable M6-4 6-2 Elden D - Elden C38.30pm
Cutajar A - Onen F3-6 4-6 Holmin S - Holmin P48.30pm
Puglisevich A - Fenech Close B6-4 6-3 Chubb A - Borain L37pm
Cutajar M - Cutajar M4-6 4-6 Gibbs B - Agius S58.30pm
Borg G - Aquilina N1-6 2-6 Mercieca P - Ferrante M47pm
Totals 
  
Tuesday 24/10/17
YELLOW TEAMPts.1 set2 setPts.BLUE TEAMCrt. No.Time
Delicata L - Grech Flores R6-2 6-2 Gollcher F - Mifsud K18.30pm
Anastasi C - Gatt A6-3 6-4 Farrugia J - Cortis L28.30pm
Scicluna P - Critien N7-6 2-6 Polidano K - Polidano A17pm
Asciak M - Zarb Cousin R6-0 6-2 Azzopardi M - Barry A27pm
Sciberras J - Grech Flores L2-6 4-6 Wadge R - Hayes C38.30pm
Sullivan B - Agius D0-6 0-6 2 w/o Ricci M - Ricci J37pm
Gera de Petri A - De Cesare K2-6 2-6 Mamo S - Psaila Savona A47pm
Scerri L - Xha Xho D6-2 6-7 Barry E - Stafrace G48.30pm
Rossi S - Grech Lupi V26-36-40Camilleri S - Cristina K58.30pm
 10 Totals 

Photo Gallery


We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. You may read about this on our Privacy Policy page.