1 - 6

7 - 10

Clay 11 - 12

International 19

13 - 18

Indoor Courts

Golf Club House

RALPH ASCIAK RAINBOW TOURNAMENT 2020

 

Tennis section logo smallTennis section logo small

Teams

Tennis section logo small
GREEN TEAMYELLOW TEAMBLUE TEAMRED TEAMORANGE TEAM
CASSAR Louis - CARUANA PaulaBORG Gavin - LIMANOVA KaterinaSTAHL Duncan - BRANDT KatjaCHETCUTI Adrian - HAYES BeckieCAP Jan - FISCHER Amke 
GRECH Karl - CAMILLERI AudreyGRECH Sean - BUHAGIAR ElisaAZZOPARDI John - HOLMIN PierinaSCICLUNA Paul - CRITIEN NikkieDIMITROVSKI Ljubomir - GABLE Marianne
MIFSUD Anthony- BUGEJA SteffiDEGAETANO Michael - DARMANIN RosellaSCIBERRAS John - GATT AlexiaANASTASI Chris - ONEN FersunBORG Mario - MELI BELLIZZI Lucienne
SCHEMBRI Malcolm - BEERE LindaTAYLOR Simon - SCRINE CaroleCROCKFORD Kevin - AGIUS CarolFARRUGIA Jerome - CASSAR JosanneABELA Marco - ABDILLA Jessica
LAGIOIA Andrea - PERRETTI AntonellaBORG Marco - ELDEN CarmenSULLIVAN Bryan - PUGLISEVICH JosetteGALEA Jean Bernard - HAYES CarolineGATT Philippe - GRECH LUPI Vanessa
GERA De PETRI Andrea - DECESARE KateCUTAJAR Marcel - CUTAJAR MoiraBROWN Patrick - TAYLOR LindseySCERRI Lawrence - XHAXHO DorianaGABLE Pete - HARNEDY Sarah
CALLEJA Albert - AGIUS SandraBORG Godwin - FERRANTE MariellaCRIMENI Marc - DOUGLAS SueZAFFARESE Andrew - ZAMMIT SilvanaCATANIA Michael - DELIA NAUDI Vanessa
Download Teams and Fixtures 
Tennis section logo smallTennis section logo small

Fixtures

Tennis section logo small

 

 Monday - 5/10/20   
ORANGE TEAMPts.1 set2 setPts.GREEN TEAMCrt. No.Time
JAN Cap - FISCHER Amke    CASSAR Louis - CARUANA Paula17pm
DIMITROVSKI Ljubomir - GABLE Marianne26 -26 - 3 0GRECH Karl - CAMILLERI Audrey27pm
BORG Mario - MELI BELLIZZI Lucienne7 - 5 4 - 6 MIFSUD Anthony - BUGEJA Steffi18.30pm
ABELA Marco - ABDILLA Jessica    SCHEMBRI Malcolm - BEERE Linda28.30pm
GATT Philippe - GRECH LUPI Vanessa    LAGIOIA Andrea - PERRETTI Antonella37pm
GABLE Pete - HARNEDY Sarah    GERA De PETRI Andrea - DECESARE Kate47pm
CATANIA Michael - DELIA NAUDI Vanessa    CALLEJA Albert - AGIUS Sandra38.30pm
  Totals    
        
 Tuesday 6/10/20   
BLUE TEAMPts.1 set2 setPts.RED TEAMCrt. No.Time
STAHL Duncan - BRANDT Katja6 - 1 6 - 1 CHETCUTI Adrian - HAYES Beckie17pm
AZZOPARDI John - HOLMIN Pierina6 - 3 6 - 4 SCICLUNA Paul - CRITIEN Nikki18.30pm
SCIBERRAS John - GATT Alexia    ANASTASI Chris - ONEN Fersun27pm
CROCKFORD Kevin - AGIUS Carol6 - 3 6 - 2 FARRUGIA Jerome - CASSAR Josanne28.30pm
SULLIVAN Bryan - PUGLISEVICH Josette    GALEA Jean Bernard - HAYES Caroline38.30pm
BROWN Patrick - TAYLOR Lindsey2 - 6 6 - 2 SCERRI Lawrence - XHAXHO Doriana37pm
CRIMENI Marc - DOUGLAS Sue6 - 4 3 - 6 ZAFFARESE Andrew - ZAMMIT Silvana47pm
  Totals    
        
 Wednesday 7/10/20   
GREEN TEAMPts.1 set2 setPts.YELLOW TEAMCrt. No.Time
CASSAR Louis - CARUANA Paula6 - 36 - 4 BORG Gavin - LIMANOVA Katerina17pm
GRECH Karl - CAMILLERI Audrey    GRECH Sean - BUHAGIAR Elisa27pm
MIFSUD Anthony - BUGEJA Steffi26 - 46 - 3 DEGAETANO Michael - DARMANIN Rosella18.30pm
SCHEMBRI Malcolm - BEERE Linda6 - 2 6 - 4 TAYLOR Simon - SCRINE Carole28.30pm
LAGIOIA Andrea - PERRETTI Antonella    BORG Marco - ELDEN Carmen38.30pm
GERA De PETRI Andrea - DECESARE Kate    CUTAJAR Marcel - CUTAJAR Moira37pm
CALLEJA Albert - AGIUS Sandra6 - 1 6 - 3 BORG Godwin - FERRANTE Mariella47pm
  Totals    
        
 Thursday 8/10/20   
RED TEAMPts.1 set2 setPts.ORANGE TEAMCrt. No.Time
CHETCUTI Adrian - HAYES Beckie0 - 6 1 - 6 JAN Cap - FISCHER Amke17pm
SCICLUNA Paul - CRITIEN Nikki6 - 4 2 - 6 DIMITROVSKI Ljubomir - GABLE Marianne27pm
ANASTASI Chris - TAWDEWS Marina    BORG Mario - MELI BELLIZZI Lucienne18.30pm
FARRUGIA Jerome - CASSAR Josanne6 - 7 2 - 6 ABELA Marco - ABDILLA Jessica28.30pm
GALEA Jean Bernard - HAYES Caroline2 - 6 6 - 3 GATT Philippe - GRECH LUPI Vanessa37pm
SCERRI Lawrence - XHAXHO Doriana5 - 7 6 - 1 GABLE Pete - HARNEDY Sarah47pm
ZAFFARESE Andrew - ZAMMIT Silvana6 - 3 6 - 4 CATANIA Michael - DELIA NAUDI Vanessa38.30pm
  Totals    
        
 Monday 19/10/20   
YELLOW TEAMPts.1 set2 setPts.BLUE TEAMCrt. No.Time
BORG Gavin - LIMANOVA Katerina6 - 3 2 - 6 STAHL Duncan - BRANDT Katja17pm
GRECH Sean - BUHAGIAR Elisa26 - 4 6 - 3 AZZOPARDI John - HOLMIN Pierina27pm
DEGAETANO Michael - DARMANIN Rosella    SCIBERRAS John - GATT Alexia37pm
TAYLOR Simon - SCRINE Carole3 - 6 2 - 6 CROCKFORD Kevin - AGIUS Carol18.30pm
BORG Marco - ELDEN Carmen26 - 4 6 - 3 SULLIVAN Bryan - PUGLISEVICH Josette28.30pm
CUTAJAR Marcel - CUTAJAR Moira5 - 7 3 - 6 BROWN Patrick - TAYLOR Lindsey47pm
BORG Godwin - FERRANTE Mariella6 - 3 4 - 6 CRIMENI Marc - DOUGLAS Sue38.30pm
  Totals    
        
 Tuesday 20/10/20   
RED TEAMPts.1 set2 setPts.GREEN TEAMCrt. No.Time
CHETCUTI Adrian - HAYES Beckie    CASSAR Louis - CARUANA Paula17pm
SCICLUNA Paul - CRITIEN Nikki    GRECH Karl - CAMILLERI Audrey27pm
ANASTASI Chris - TAWDEWS Marina4 - 6 7 - 5 MIFSUD Anthony - BUGEJA Steffi18.30pm
FARRUGIA Jerome - CASSAR Josanne1 - 6 6 - 1 SCHEMBRI Malcolm - BEERE Linda37pm
GALEA Jean Bernard - HAYES Caroline6 - 3 6 - 1 LAGIOIA Andrea - PERRETTI Antonella28.30pm
SCERRI Lawrence - XHAXHO Doriana6 - 4 6 - 2 GERA De PETRI Andrea - DECESARE Kate47pm
ZAFFARESE Andrew - ZAMMIT Silvana1 - 6 3 - 6 CALLEJA Albert - AGIUS Sandra38.30pm
  Totals    
        
 Wednesday 21/10/20   
ORANGE TEAMPts.1 set2 setPts.YELLOW TEAMCrt. No.Time
JAN Cap - FISCHER Amke    BORG Gavin - LIMANOVA Katerina17pm
DIMITROVSKI Ljubomir - GABLE Marianne    GRECH Sean - BUHAGIAR Elisa27pm
BORG Mario - MELI BELLIZZI Lucienne6 - 2 6 - 4 DEGAETANO Michael - DARMANIN Rosella18.30pm
ABELA Marco - ABDILLA Jessica    TAYLOR Simon - SCRINE Carole28.30pm
GATT Philippe - GRECH LUPI Vanessa6 - 4 6 - 3 BORG Marco - ELDEN Carmen37pm
GABLE Pete - HARNEDY Sarah3 - 65 - 7 CUTAJAR Marcel - CUTAJAR Moira47pm
CATANIA Michael - DELIA NAUDI Vanessa    BORG Godwin - FERRANTE Mariella38.30pm
  Totals    
        
 Thursday 22/10/20   
GREEN TEAMPts.1 set2 setPts.BLUE TEAMCrt. No.Time
CASSAR Louis - CARUANA Paula    STAHL Duncan - BRANDT Katja17pm
GRECH Karl - CAMILLERI Audrey1 - 6 4 - 6 AZZOPARDI John - HOLMIN Pierina18.30pm
MIFSUD Anthony - BUGEJA Steffi    SCIBERRAS John - GATT Alexia28.30pm
SCHEMBRI Malcolm - BEERE Linda6 - 2 3 - 6 CROCKFORD Kevin - AGIUS Carol27pm
LAGIOIA Andrea - PERRETTI Antonella    SULLIVAN Bryan - PUGLISEVICH Josette37pm
GERA De PETRI Andrea - DECESARE Kate5 - 7 7 - 5 BROWN Patrick - TAYLOR Lindsey38.30pm
CALLEJA Albert - AGIUS Sandra6 - 3 6 - 2 CRIMENI Marc - DOUGLAS Sue47pm
  Totals    
        
 Monday 26/10/20   
BLUE TEAMPts.1 set2 setPts.ORANGE TEAMCrt. No.Time
STAHL Duncan - BRANDT Katja    JAN Cap - FISCHER Amke17pm
AZZOPARDI John - HOLMIN Pierina    DIMITROVSKI Ljubomir - GABLE Marianne27pm
SCIBERRAS John - GATT Alexia    BORG Mario - MELI BELLIZZI Lucienne18.30pm
CROCKFORD Kevin - AGIUS Carol    ABELA Marco - ABDILLA Jessica28.30pm
SULLIVAN Bryan - PUGLISEVICH Josette    GATT Philippe - GRECH LUPI Vanessa37pm
BROWN Patrick - TAYLOR Lindsey    GABLE Pete - HARNEDY Sarah47pm
CRIMENI Marc - DOUGLAS Sue    CATANIA Michael - DELIA NAUDI Vanessa38.30pm
  Totals    
        
 Tuesday 27/10/20   
YELLOW TEAMPts.1 set2 setPts.RED TEAMCrt. No.Time
BORG Gavin - LIMANOVA Katerina    CHETCUTI Adrian - HAYES Beckie17pm
GRECH Sean - BUHAGIAR Elisa    SCICLUNA Paul - CRITIEN Nikki27pm
DEGAETANO Michael - DARMANIN Rosella    ANASTASI Chris - TAWDEWS Marina18.30pm
TAYLOR Simon - SCRINE Carole    FARRUGIA Jerome - CASSAR Josanne28.30pm
BORG Marco - ELDEN Carmen    GALEA Jean Bernard - HAYES Caroline38.30pm
CUTAJAR Marcel - CUTAJAR Moira    SCERRI Lawrence - XHAXHO Doriana37pm
BORG Godwin - FERRANTE Mariella    ZAFFARESE Andrew - ZAMMIT Silvana47pm
  Totals    

 

IMPORTANT:           
1. Players are to be available on all evenings of the fixed dates of play.       
2. Cost of lights included in tournament fee. Players placed on left of fixtures to supply new/nearly new Wilson balls.       
3. Postponements           
i.  For any postponements whereby the organizers are informed more than eight days previous to schedule date, the committee will  arrange for an alternative court at no charge.
ii.   In case of any other postponement:  players must book and pay for the court.      
In both cases the player postponing must inform partner, opponents and organisers       
Ms. Ludguarde Davies ON WhattsApp, 79062236 or Mr. Jevon Dimech – ON WhattsApp, 79282951)      
             
POSTPONED GAMES ARE TO BE PLAYED WITHIN 5 OR 6 DAYS FROM THE SCHEDULED DATE.       
A WALK OVER WILL BE AWARDED TO THE OPPOSING PLAYERS WHO WILL NOT SHOW UP FOR THE MATCH (EITHER THE SCHEDULED OR THE POSTPONED MATCH).
NO POSTPONEMENTS ARE ALLOWED ON THE LAST TWO DAYS (26 and 27 October, 2020).      
             
Prizes will be awarded to the 1st and 2nd placed groups.         
             

Photo Gallery


We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. You may read about this on our Privacy Policy page.