1 - 6

7 - 10

Clay 11 - 12

International 19

13 - 18

Indoor Courts

Golf Club House

Spa Magik Robbie Scerri tournament 2019

 

 

 

robscerricaptainsCaptains: Ludguarde Davies-Josanne Cassar-Godwin Borg-Maria Ancilleri-Linda Beere

Ljubomir Dimitrovski-Edith Hili-Sue Douglas 

 

Main 
Winner
G. Borg
Runner-upJosanne Cassar
Plate 
Winner
Linda Beere
Runner-upLudguarde Davies

 

Printable version
Spa Magik

Teams

Spa Magik
Maria AncilleriLjubo DimitrovskiGodwin BorgEdith HiliLinda BeereSue DouglasJosanne CassarLudguarde Davies
Nick DegaetanoJevon DimechGavin BorgGus ZeinLouis CassarNick SulivanAdrian ChetcutiJohn Azzopardi
Stefan HolminLjubo DimitrovskiDavid EldenSimon CuffMario BorgKarl GrechChris AnastasiAnthony Mifsud
Malcolm AzzopardiAlbert Pace AsciakSimon TaylorSteve Blondolet CauchiGonzalo De OsmaJohn GattJames SciclunaKyle Polidano
Michael ScerriMarco BorgPhilippe GattJulian ScrineDavid GrixtiAdrian PuglisevichMalcolm SchembriVictor Dingli
Matthew SultanaAlex CutajarGodwin BorgMelchior VassalloMark CamilleriSteve CamilleriDennis Attard BondiGianfranco Selvaggi
        
Maria AncilleriNikki CritienLucia CortisJacqui CutajarBecky HayesMarianne GableMaryanne VellaAmy Polidano
Katerina LimanovaPat CamenzuliFrancesca MarchettiCarole ScrineRosella DarmaninPierina HolminJosanne CassarDoris Francalanza
Bettina AzzopardiSarah BonelloGill PatzerDoriana XhaxhoLinda BeereCarmen EldenJosette PuglisevichIsabel Borg
Carmen DifesaMariella FerranteSalvina ZrinzoEdith HiliGreta Bartolo ParnisMaria IlesCaroline HayesLudguarde Davies
Doris ZammitBen BalzanVanessa Grech LupiAntonia DebonoAlison WadgeSue DouglasElena VellaAnna Casingena

 

Spa Magik

Schedule

Spa Magik
 24th November 23rd November GROUP ONE

26th October 

 2nd November 17th November  23rd November  24th November
             TeamM Ancilleri E Hili G Borg                                 
  TeamS Douglas M Ancilleri M Ancilleri   
 courts1 & 2 5 & 6 3 & 4  
 score    
 score    
      temporary result  
         
TeamM Ancilleri  TeamG Borg S Douglas  E Hili  Team J Cassar  
TeamL Davies  TeamE Hili G Borg  S Douglas  Team S Douglas 
 Finalscore courts3 & 4 7 & 8  1 & 2 score Final
  score score   score   
Team L DaviesFinalist  score  7 Finalist  TeamJ Cassar 
Team L Beerecourts5 &  6        courts1 & 2 TeamG Borg 
  L Davies through to the finals with more games counted.            
  
  
  
score 3score
score7  GROUP TWO

26 October

  2nd November 17th November   score
    Team L Beere L Dimitrovski J Cassar       
  TeamL Beere  Team J Cassar L Beere L Dimitrovski  TeamG Borg   G.Borg team places 1st with more games won
 Courts 4 - 5 & 6TeamE Hili  courts5 & 6 3 & 4 7 & 8 TeamL Dimitrovski   1 - 2 & 3
 
          
score score   score                       
score score   score 
Finalist         Finalist G Borg 
courts7 & 8         courts3 & 4 
                  TeamL Davies J Cassar L Davies G. Borg through to the finals with more games counted. 
TeamL Dimitrovski L Davies  L Beere  
courts7 & 8 1 & 2 5 & 6  
score    
score    
        
        
Spa Magik

Standings

Spa Magik
GROUP 1M AncilleriS DouglasG BorgE HiliPOINTS 
M Ancilleri  5 4 6 15 
S Douglas 5  4 7 16 
G Borg 6 6  7 19 
E Hili 4 3  3 10 
  PLACING GROUP 1CAPTAIN   
       
  1st. >>>>> G Borg   
  2nd. >>>>> S Douglas   
   <<<<< 3rd. M Ancilleri   
   <<<<< 4th. E. Hili   
       
GROUP 2L BeereJ CassarL DaviesL DimitrovskiPOINTS 
L Beere  3 4 6 13 
J Cassar 7  7 8 22 
L Davies  3  2 11 
L Dimitrovski 4 2 8  14 
  PLACING GROUP 2CAPTAIN   
       
  1st. >>>>> J Cassar   
  2nd. >>>>> L Dimitrovski   
   <<<<< 3rd. L. Beere   
   <<<<< 4th. L. Davies   

Photo Gallery


We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. You may read about this on our Privacy Policy page.