1 - 6

7 - 10

Clay 11 - 12

International 19

13 - 18

Indoor Courts

Golf Club House

ROBBIE SCERRI TOURNAMENT 2020
robscerricaptains
The Captains

TEAMS

Downloadable version
JOSANNE CASSARMARIANNE GABLENICK GOLLCHERROSELLA DARMANINCAROLINE HAYESEDITH HILILJUBO DIMITROVSKIRACHEL GRECH FLORES
NICK DEGAETANOGAVIN BORGADRIAN CHETCUTIMARK GATTJEVON DIMECHMATTHEW CRITIENJAN CAPJOHN AZZOPARDI
ANTHONY MIFSUDFRANK GOLLCHERNICK GOLLCHERJAN KARL FARRUGIAJOSEF CRISTIANOVINCENZO PAPPALARDOLJUBOMIR DIMITROVSKICHRIS ANASTASI
SEAN GRECHKEVIN CROCKFORDJOHN GATTMARIO BORGPAUL SCICLUNAMARK BUGEJASTEVE BLONDELET CAUCHIKARL GRECH
PHILIPPE GATTMALCOLM    AZZOPARDIALFRED VELLAMALCOLM SCHEMBRIJOHN SCIBERRASPIERRE SAMMUTDANIEL DEGAETANOFRANCK LAUWERS
LOUIS NAUDIDAVID MIFSUDSTEVE CAMILLERIMATTHEW SULTANAANDREW ZAFFARESEOMAR DEBONOMARK FORMOSAMAX ANASTASI
        
LUCIENNE MELI BELLIZZIMARIANNE GABLEBECKY HAYESSTEFFI BUGEJAELISA BUHAGIARNIKKI CRITIENPAULA CARUANARACHEL GRECH FLORES
MARINA TAWDEWSALEXIA GATTMARIA ANCILLERIROSELLA DARMANINELVIRA PETRONIMARYANNE VELLAMARY MUSCATAUDREY CAMILLERI
JOSANNE CASSARBETINA BILHAM WAREPIERINA HOLMINVIRGINIA CALLEJACAROLINE HAYESLINDA BEERESARAH BONELLOBETTINA AZZOPARDI
GRETA BARTOLO PARNISCARMEN DIFESAMARIA ELENA GRECHISABEL BORGVANESSA GRECH LUPIEDITH HILIDORIS FRANCALANZALORAINNE GRECH FLORES
ANTONIA DEBONOSUE DOUGLASSILVANA ZAMMITMARIELLA FERRANTECHRISTINA BORG MEYERLUDGUARDE DAVIESDORIS ZAMMITANNA CASINGENA
robscerricaptains2
Rachel Grech Flores - Marianne Gable - Ljubo Dimitrovski - Rosella Darmanin - Caroline Hayes 
Josanne Cassar - Edith Hili - Nick Gollcher

 

 

Schedule

 
 21st November 14th November GROUP ONE

24th October 

 31st October 7th November  14th November  21st November
             TeamDarmanin  Gable   Darmanin                                  
  TeamCassar  Darmanin  Gollcher   
 courts1 & 2 5 & 6 3 & 4  
 score4    
 score 6    
         
         
TeamM. Gable  TeamGable  Cassar  Cassar  TeamR. Darmanin   
TeamC. Hayes  TeamGollcher  Gollcher  Gable  TeamL. Dimitrovski  
 Finalscore courts3 & 4 7 & 8 1 & 2 score Final
  score score4   score   
TeamM. Gable Finalist  score 6   Finalist  TeamL. Dimitrovski 
Team J. Cassarcourts7 &  8        courts1 & 2 TeamN. Gollcher 
               
  
  
  
scorescore 4
score  GROUP TWO

24th October

  31st October 7th November   score 6
    TeamGrech Flores  Grech Flores  Grech Flores        
  TeamJ. Cassar  TeamHili   Dimitrovski  Hayes   TeamN. Gollcher    
 Courts 4 - 5 & 6TeamR. Grech Flores  courts5 & 6 3 & 4 7 & 8 TeamE. Hili   1 - 2 & 3

 Winner:

Josanne Cassar
          

score score4   score 

    Winner:

Nicholas Gollcher                  

score4 score6   score 
Finalist         Finalist  
courts9 & 10         courts3 & 4 
                  TeamHayes    Hili Hili   
TeamDimitrovski  Hayes  Dimitrovski   
courts7 & 8 1 & 2 5 & 6  
score3    
score 7    
        
        
 

Standings

 
GROUP ONEJ CassarR DarmaninM GableN GollcherPOINTS 
J Cassar  15 3rd
R Darmanin  16 1st
M Gable 4 13 4th
N Gollcher 4  16 2nd
  PLACING GROUP 1CAPTAIN   
       
  1st. >>>>>R. Darmanin by direct encounter  
  2nd. >>>>>N. Gollcher   
   <<<<< 3rd.J. Cassar    
   <<<<< 4th.M. Gable    
       
GROUP TWODimitrovskiGrech FloresHayesHiliPOINTS 
Dimitrovski 16  2nd
Grech Flores 414 4th
Hayes 14  3rd
Hili 16  1st
  PLACING GROUP 2CAPTAIN   
       
  1st. >>>>>E. HiliMore games won vs L. Dimitrovski in direct encounter  
  2nd. >>>>>L. Dimitrovski   
   <<<<< 3rd.C. Hayes by direct encounter   
   <<<<< 4th.R. Grech Flores   

Photo Gallery


We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. You may read about this on our Privacy Policy page.